Amerika Marka Tescil

Amerika Madrid Protokolü'ne bağlı olan bir ülke olduğu için doğrudan Wipo aracılığıyla da markalar tescil ettirilebilir. Ama bu başlık altında sadece Amerika 'nın patent kurumu aracılığıyla yapılabilecek başvurudan bahsedilecektir.

Amerika içinde markanın tescili için başvuruda resmi bir temsilciyle çalışmak mecburiyeti bulunmaktadır. Korunma tescilin yapılmasıyla olabilir ayrıca ticaret yasalarıyla korunma altına alınan markalar da bulunmaktadır.

Markanın tescili için başvurudan sonra 16 ay gibi bir zamanda işlemlerin sonucu alınır.

Markanın tescilinin süresi 10 yıllıktır. 10 yıllık periyotlarla yenileme yapılabilmektedir.

Bunların dışında yurt dışı marka tescili için Afrika'da marka tescili, Rusya marka tescili, Almanya marka tescili ve diğer ülkelerde markaların tescili için başvurular yapılabilmektedir.

Yayınlanmış olan markaların itiraz süresi 30 gündür. Marka tescil hakkı maksimum 10 yıldır ayrıca 10 yılda bir yenileme yapılır.

Daha önceden kayıtlı bir marka kesinlikle kullanımı ispat edilmelidir, kullanım tescil edilen markanın sektörde kullandığının ispatının yapılması biçimindedir.

Amerika’da yapmayı planladığınız ticari faaliyetlerle ilgili olarak kesinlikle yasal bir ofis kanalı ile marka haklarının incelenmesini önermekteyiz.

İnci Patent olarak size hangi sistemi seçerseniz seçin daha önce defalarca deneyimlediğimiz tescil işlemleri olduğu için en uygun ve pratik çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.